okładka POST
Army Of Me
Hyper-Ballad
The Modern Things
It's Oh So Quiet
Enjoy
You've Been Flirting Again
Isobel
Possibly Maybe
I Miss You
Cover Me
Headphones

Wydany w 1995 roku 'Post' dorównał swojemu poprzednikowi, zarówno zawartą w nim muzyką, jak i wynikami sprzedaży. Płyta ta znakomicie trafiła w czas, gdy na muzycznej scenie panowały przede wszystkim rytmy do tańca - kształtował się drum'n'bass, trip hop był już pełnoprawnym nurtem ze swoją własną specyfiką i gwiazdami. Tak więc nie przypadkiem do napisania nowych piosenek Babsi zaprosiła znanych twórców związanych z szeroko pojętą sceną taneczną - Tricky'ego, Howiego B, a także Grahama Masseya z formacji 808 State, z którą to Björk miała przyjemność pracować przy okazji nagrywania ich najlepszego albumu "Ex:El" z 1991 roku.

Materiał na 'Post' został przygotowany poza Wielką Brytanią, między innymi na wyspach Bahama. Gdy wszystko było już gotowe do wydania Björk uznała, że płyta jest za bardzo 'elektroniczna' i zdecydowała się na zmiany - dodała saksofon, trąbki (na 'Enjoy' gra Einar Örn - wokalista The Sugarcubes) oraz zaangażowała orkiestrę symfoniczną.

Płyta jest naprawdę różnorodna stylistycznie. Znalazło się tutaj kilka mrocznych pieśni - 'Isobel', 'Cover Me' oraz świetne 'Headphones', w nagraniu którego uczestniczył Tricky. Prawdziwą perełką jest piosenka 'Modern Things' - jeden z pierwszych utworów napisanych na tą płytę. Natomiast 'Army Of Me' (i tutaj znowu genialny teledysk) jest jedną z tych piosenek Björk, która jest bardzo chętnie wykonywana przez innych artystów, również polskich. Na szczególną uwagę zasługuje swingująca kompozycja "It's Oh So Quiet" (cover utworyu Betty Hutton) zaśpiewana przez Björk trochę w stylu Maryllin Monroe przy świetnym akompaniamencie orkiestry Johna Altmana.

muzycy:

Björk - głos, programowanie, instrumenty klawiszowe, organy
Graham Massey, Tricky, Marius De Vries - instrumenty klawiszowe, programowanie
Rob Smissen - altówka
Tony Pleeth - cello
Einar Örn, Maurice Murphy, Stuart Brooks - trąbka
Gary Barnacle - saksofon
Talvin Singh - perkusja
Guy Sigsworth - klawesyn
John Altman, Isobel Griffiths - dyrygentura